• زمان شروع لیگ کی هست؟

  زمان برگزاری لیگ در پارس کاپ ۲ هفته هست و در هر ماه ۲تا لیگ برگزار میشه. اگر دنبال زمان دقیق هستید و زمان خیلی براتون مهمه بدونید و آگاه باشید که ۱ روز بعد از اتمام هر لیگ، لیگ جدید شروع میشه. از این دقیقتر هم نداریم.

  • بازی دوستانه چه فایده ای داره و طریقه انجام اون چیه؟

   فواید فراوان !

   با انجام بازی دوستانه شما میتونید ترکیب های مختلف رو بررسی کنید و ببینید کدوم ترکیب مقابل کدوم حریف بهتر جواب میده. برای انجام بازی دوستانه از منوی اصلی بازی ها رو انتخاب کنید و از اونجا دوستانه و بعد از اون اسم تیمی که قصد بازی با اون رو دارید جستجو کنید و درخواست رو براش بفرستید.

   • طریقه انجام بازی تدارکاتی

    بازی تدارکاتی و دوستانه از لحاظ عملکرد شبیه به هم هستند با این تفاوت که بازی تدارکاتی رو تنها تیمهایی که در لیگ بازی نمیکنن میتونن برگزار کنند. برای برگزاری بازی تدارکاتی نیاز به فرستادن درخواست بازی و قبول اون درخواست توسط تیم مقابل نیست.

    • چه ترکیبی بچینم؟

     شما در پارس کاپ باید در دو حوزه وارد عمل بشید : حوزه ۱ و حوزه ۲!

     اول : شما مربی تیمی خواهید بود که در ابتدا ساختید. پس باید بتونید تفکرات خاص خودتون رو تو زمین پیاده کنید. در پارس کاپ ترکیبهای از پیش تعریف شده ای هستند که میتونید اونها رو به صلاحدید خودتون سفارشی سازی کنید تا به چیدمان مورد نظر شما نزدیکتر بشه.

     دوم: مدیریت باشگاه رو بر عهده دارید و باید مثل یک مدیر مسائل مالی و سیاستهای کلی باشگاه مثل اینکه چه آنالیزوری استفاده بشه و یا کدوم بازیکن خریداری و یا فروخته بشه رو مدیریت کنید.

     پس همه چیز به شما تجربه شما بستگی داره. بازی کنید و کسب تجربه کنید تا مناسب ترین ترکیب ها رو برای بازی های مختلف تیمتون شناسایی کنید.

     • هر تمرین چه تاثیری داره؟

      این بخش در راهنمای بازی مفصل توضیح داده شده. حتما راهنمارو بخونید. حتی اگر شده هفته ای یکبار!

      راهنما حکم کتاب مقدس پارس کاپ رو داره. پس بخونید تا رستگار بشید.

      • جامها چطور برگزار میشن ؟

       خیلی ساده!

       اول اینکه باید لیگ دهی نباشید.

       دوم اینکه جامها در پارس کاپ ۲ نوع هستن: خصوصی و عمومی.

       عمومی رو که همه میتونن به لیست جامها برن و یکی رو انتخاب کنن و بعد از پرداخت هزینه ورود به جام شروع به بازی کنن و امیدوار باشن که قهرمان بشن.

       خصوصی هم که در حال حاضر تنها توسط مدیر سیستم قابل برگزاری هست اما بزودی به کاربران اجازه ایجاد جام خصوصی داده میشه.

       • چطور از آنالیزور بهترین استفاده رو ببرم؟

        خب این قسمت دیگه کاملا در راهنما هست. شما یک مربی خوب هستید اما اگر بخواید بهترین باشید باید از بهترین ها کمک بگیرید! پس بعد از خوندن راهنما یه سر به قسمت آنالیزور بزنید که به امید خدا رستگار میشید.

        • آیا من از لیگی که بازی میکنم صعود میکنم؟

         سوال خوبیه. بله اگر تلاش کنید و از همه بیشتر امتیاز بگیرید چرا که نه؟!

         خبر خوب برای تیم اول اینه که در پارس کاپ فقط تیم اول هر لیگ صعود میکنه. اما برای دوتا تیم آخر جدول متاسفیم. چرا؟ چون باید یکم سقوط کنن و برن یه دسته پایینتر و اونجا قابلیتهاشون رو نشون بدن!

         • کاربر ویژه بودن چه سودی داره؟ من کاربر ویژه هستم چرا تو لیگ/ جام قهرمان نشدم؟

          سودش خوبه و اگر یکبار امتحان کنید حتما دیگه کاربر عادی بودن بهتون نمیچسبه!

          حالا میریم سراغ سودها:

          یک- کاربر ویژه میتونه برنامه تمرین رو برای روزهای آینده (تا یک هفته) رو برنامه ریزی کنه. پس دیگه لازم نیست روزانه هر روز به تیم سر بزنید تا ببینید تمرین میکنن یا نه؟!

          و دیگه نگران این نیستید که اگر ۱ روز تمرین نکنید پیشرفت بازیکنا عقب میوفته.

          دو- کاربر ویژه میتونه ترکیب دلخواه رو برای ۲ نیمه بازی از قبل بچینه و دیگه لازم نیست تو ۱۰ دقیقه زمان بین دو نیمه بیاد و ترکیب رو تغییر بده.

          سه- تنها کاربر ویژه میتونه آنالیزورهای سطح بالا رو استخدام کنه.

          پس میبینید که کاربر ویژه بودن خیلی هم خوبه. اما اینها موجب نمیشه که فکر کنید اگر ویژه شدید حتما باید قهرمان هم بشید. ویژه بودن لازم هست اما کافی نیست.

          • نحوه ورود به لیگ یا ای بابا من چرا تو هیچ لیگی نیستم؟

           تمام تیمهای تازه وارد بعد از اینکه یک دور کامل راهنما رو خوندن (واجب تر از نون شب) آماده میشن تا وارد لیگ بشن. آیا باید کاری انجام بدن؟

           خیر. سیستم پارس کاپ این تیمهای بی لیگ رو به صورت تصادفی در یکی از لیگهای دسته ۱۰ که پایین ترین دسته پارس کاپ هست قرار میده. به همین سادگی. خب حالا چرا گاهی وقتها پیش میاد که تیم شما با اینکه از ورودش چند روزی میگذره اما هنوز بدون لیگ هست؟

           اگر زمانیکه شما به پارس کاپ پیوستید لیگی در حال انجام نبود به یکی از لیگهای دسته ۱۰ وارد میشید. اما اگر فصل شروع شده بود باید کمی صبور باشید تا فصل تموم بشه و بعد بتونید وارد لیگ بشید. دنیای واقعی هم همینه و اینکه پارس کاپ بازی مجازی هست دلیل نمیشه قوانین فضایی داشته باشه!

           پس صبر میکنید و در این زمانی که به شما داده شده به تمرین بازیکنای تیم اقدام میکنید تا دیگه یه تیم تازه کار بحساب نیایید.

           • چرا تیم من از ته جدولی شکست میخوره؟

            به قول قدیمیا توپ گرده!

            اول: زمانی که شکست میخورید روحیه شکست پذیری داشته باشید. این فقط یک بازیه و شرط اول بازی اینه که ازش لذت ببرید.

            دوم: موارد زیادی هستن که روی برد و باخت تاثیر گذار هستن. تغییر ترکیب توسط شما یا تیم مقابل. تغییر ترکیب نیمه دوم نسبت به اول. تمرین روزانه حریف و استفاده مناسب از آمارهای داده شده توسط آنالیزور. هیچ موفقیتی شانسی نیست و شبیه ساز پارس کاپ هم بر مبنای شانس کار نمیکنه بلکه کاملا منطقی هست. پس پای مسائلی مثل شانس و کاینات و حرکت ستارگان در آسمان و یا تبانی بلکل از قضیه میره بیرون.

            سوم: ندارد !

            • میخوام از بازی برم بیرون.چطوری؟

             چرا آخه؟ حیف شما نیست؟ رفتن مساله ای رو حل نمیکنه. بمونید و تلاش کنید بهترین باشید. بهترینها هم از جایی که شما هستید شروع کردن!

             اما خب اگر تصمیم به رفتن گرفتید و مصمم هستید، میتونید به یکی از روشهای زیر عمل کنید:

             یک – یک ماه به تیم سر نزنید تا سیستم تیم رو بصورت خودکار غیر فعال کنه. تیم حذف نمیشه اما اگر بعدها تصمیمتون تغییر کرد و برگشتید باید از آخرین لیگی که قبل از غیرفعال شدن در اون بودید شروع کنید و زمینهای خاکی!

             دو- هم مثل قبل نداریم دیگه.

             • چطوری اسم تیم رو تغییر بدم؟

              در حال حاضر و تا آینده ای نامعلوم تغییر اسم نداریم. لطفا اصرار نکنید. اما در مورد اسامی انتخابی شما عزیزان دل مورد زیر رو اجرا میکنیم:

              پارس کاپ این اجازه رو به خودش میده که اگر اسمی خارج از عرف بود، اول تذکر بده و در صورت عدم توجه تیم رو از صفحه روزگار پاک کنه.

              • چطوری اسم بازیکنها رو تغییر بدم؟

               به دلیل اینکه امکان انتخاب اسامی خارج از عرف دور از ذهن نیست و امکان گزارش این اسامی هم بسیار کم هست، در پارس کاپ اسامی بازیکن ها ثابت هست. باز هم میگم اصرار نکنید!

               • کسب درآمد در پارس کاپ یا چگونه یک حساب پارس کاپی چاق و چله داشته باشم؟

                میبینم که راست رفتی سر اصل مطلب. سوال همیشگی بشر بعد از اختراع مدرسه این بود که علم بهتر است یا ثروت؟ اونا که میگن علم حتما نتونستن پول جمع کنن. کسب ثروت تو دنیای واقعی راه و چاه داره که ما هم نمیدونیم چی هستن اگه کسی بلد بود از قسمت بازخورد به من بگه قول میدم دعاش کنم!

                اما توی پارس کاپ ۴ تا راه ساده گذاشتیم برای اینکار که در ادامه میتونید ببینید:

                اول- تیمها بعد از پایان لیگ از طریق اسپانسر مبلغی رو دریافت میکنن که مقدار این مبلغ توی قسمت مالی و بخش اسپانسر نوشته شده بخونید تا رستگار بشید.

                دوم- درصدی از مبلغی که تیمها برای شرکت در جام پرداخت میکنن به قهرمان هر جام بعد از پایان اون جام میرسه.

                سوم- تماشاچی یکی از موجودات سودمند توی بازیه و به شما سود میرسونه پس دمشون رو ببینید. یعنی چی؟ یعنی سعی کنید بازی هارو یا ببرید یا دیگه مساوی کنید تا بنده های خدا خاطره خوش داشته باشن و پول بدن بیان بازی ببینن. پس به این نتیجه میرسیم که بازی های خونگی شما کلی پول میریزه توی حسابتون. به قسمت مالی برید و قیمت بلیت رو تعیین کنید و پارو بردارید و شروع کنید به پاروی پول.

                چهارم- توی پارس کاپ سیستم نقل و انتقال بازیکن داریم که مثل بنز کار میکنه. بازیکنی که باهاش زیاد حال نمیکنید رو بزارید برای فروش و پولش کنید! اما مراقب باشید که فله ای نفروشید که این قسمت دکمه ببخشید و اینا نداره. جنس فروخته شده رو نمیشه پس گرفت مگر اینکه پولش رو بدید!

                • جایزه چیست؟ جایزه بگیر کیست؟

                 توجه! توجه! ما در پارس کاپ به تیمهایی که قهرمان بشن جایزه میدیم. خودمونیش این میشه که هرکی بتونه بقیه رو لوله کنه جایزه میگیره!

                 اینجا برای اونایی مینویسیم که حال خوندن صفحه ابتدایی بازی رو ندارن. اونجا نوشتیم که کی، چی میگیره.

                 توی پارس کاپ جوایزی رو برای تقدیر از زحمات مربیان عزیز در نظر گرفتیم. این جوایز به شرح زیر هستن. بعدش میگم که چطور میشه بشون رسید.

                 قهرمان قهرمانان (در سوپر جام) دسته ۱، یک دستگاه PS4 یا Xbox one

                 قهرمان قهرمانان (در سوپر جام) دسته ۲، یک دستگاه PSVITA

                 قهرمان قهرمانان (در سوپر جام) دسته ۳، یک کارت هدیه بانک پاسارگاد به ارزش ۳۰۰ هزار تومان

                 قهرمان قهرمانان (در سوپر جام) دسته ۴، یک کارت هدیه بانک پاسارگاد به ارزش ۱۰۰ هزار تومان

                 خب پروسه هم به صورت زیره:

                 در هر فصل بین قهرمانان لیگهای اون فصل یه سوپر جام برگزار میشه و به قهرمانش بسته به اینکه توی کدوم دسته بازی کنه یه هدیه میدیم. اینم اضافه کنم که هر ماه ۲ تا فصل رو شامل میشه. پس هر ماه ۲ جایزه داده میشه که اگر بخوایم بیشتر توضیح بدیم اینجوری میشه:

                 ۸ تا جایزه در هر ماه. البته این به این شرط هست که همه دسته ها راه اندازی شده باشند.

                 • استهلاک چیست؟ مستهلک کیست!؟

                  Destruction

                  اگر به کمپ بعضی از تیمها سر بزنید، با یکی از صحنه های فیلم ۲۰۱۲ مواجه میشید!

                  مالکین این تیمها حتما با جری بروکهایمر نسبتی چیزی دارن وگرنه کدوم صاحب باشگاهی رو میشناسید که بذاره بلای آسمونی سر کمپش بیاد؟ حالا بریم ببینیم این استهلاک چیه که افتاده به جون شما عزیزان جان برکف!

                  ببینید استهلاک توی پارس کاپ به هر چیزی که بگید تعلق میگیره. کل کمپ رو میزنه میکنه شبیه بازی Last of Us. روی بازیکن ها و حتی نتایج تاثیر میگذاره! اما مگه میشه؟! بله خب همه چیز با تلاش و کوشش میتونه انجام بشه و ما انجامش دادیم. اول بگیم مستهلک کیست؟ شما و ما همه مستهلک میشیم اگر به خودمون و کمپمون نرسیم. تغذیه خوب و ورزش میتونه از مستهلک شدن ما و شما جلوگیری کنه. برای کمپ هم ما راهکار داریم، یک! حالا استهلاک چیه؟ چجوری عمل میکنه؟ چطور از شرش خلاص بشم؟

                  اول آخریو جواب میدم. از شرش نمیشه خلاص شد. مثل آش کشک خاله. اما استهلاک چیه و عملکردش چگونس؟ ببینید اگه تو استادیوم بازی کنید صندلی های اون استفاده میشن و چون معمولا تماشاچیا آدم های بسیار آرومی هستن و اصلا اونجا نیومدن برای تخلیه انرژی، یهو صندلی هاتون دچار خرابی میشن! پس نیازه که تعمیر بشن برای بازی بعدی که تماشاچیا از اینی که هستن بیشتر انرژی خالی نکنن.

                  چمن هم که تا یه تکل برن روش خراب میشه. حالا فکر کنید ۲۳ نفر شروع کنن به دویدن رو چمن. چی میشه؟ هیچی دیگه خراب میشه. اونم باید تعمیر بشه که دفعه بعد یکی گل خورد نگه زمین چیز بود.

                  پارکینگ هم نیاز به تعمیرات و نگهداری داره. همون تماشاچیا که یه حالی به صندلی ها دادن، همونا هم با ماشین اومدن. حالا فکر کن چیکار میکنن با پارکینگ.

                  فست فود یعنی غذای کاملا غیر بهداشتی که برای تماشاچیا حکم نون شب رو داره! این فست فود هم به تعمیر و نگهداری نیاز داره هم به مواد اولیه. بعد از هر بازی خونگی نیاز به رسیدگی داره. تماشاچیا گشنن میفهمی؟ غذا نرسه خون بپا میکنن. باشگاه بدنسازی خیلی مهمه. یه چیزی تو مایه های نون شب.  بازیکنای شما هرچقدر هم خفن باشن، بعد از ۹۰ دقیقه دویدن رو به موت میشن. برای جلوگیری از این حالت باید یا بنده های خدا رو بزارید بخوابن تا فردا یا اینکه اگه میخواید که بازهم مثل … تو زمین دوندگی کنن باید تمرین آمادگی بدین. این تمرین هم باید کجا انجام بشه؟ آ باریکلا! تو باشگاه بدنسازی. هر وسیله ساخت بشر هم با استفاده زیاد مستهلک میشه.

                  درمونگاه پس چی؟ اونم خب، بازیکنا و یا تماشاچیا حالشون بد بشه، یه آب قندی چیزی بخوان، باید برن درمونگاه دیگه. اونجا از تزریقاتچی گرفته تا متخصص مغز و اعصاب در خدمت مراجعین محترم هستن. تمامی بیمه ها هم قبوله. یه چیزی تو مایه های بهشت برین!

                  نکات خیلی مهم: این استهلاک که اینهمه بالا در موردش توضیح دادیم اینجوری نیست که اگه یه روز به باشگاه سر نزنی، خونه خراب میشی. این فکرا چیه آخه؟! فکرای مثبت بکنید عزیزان و دلبندان. من ندیدم اما اونایی که خونه خراب شدن و باشگاهشون شده شبیه صحنه اول فیلم نجات سرباز رایان گفتن که خیلی زمان برده تا به این حد از خرابی برسن. پس می بینید که پروسه استهلاک سریع نیست و با رسیدگی کردن به اون هیچوقت صحنه های دلخراش خرابی رو نمی بینید.

                  مطلب دیگه هم اینکه استهلاک در بازیهای خونگی اعمال میشه. حالا اگه برنده بودی این استهلاک تاثیرش کمتر از حالت معمولی میشه و به نفع شما. اما اگر باختی چی؟ از حالت معمول یخورده -تاکید میکنم روی کلمه یخورده – بیشتر تاثیر میگذاره.

                  • تازه واردها و لیگ تدارکاتی

                   اگر تازه واردید و زودی رفتید توی یه لیگ و شروع به بازی کردید بدونید به احتمال خیلی زیاد وارد لیگ تدارکاتی شدید.

                   لیگ تدارکاتی دیگه چه صیغه ایه؟! میگم خدمتتون. در پارس کاپ ی لیگ داریم به اسم لیگ تدارکاتی که دارای شرایط زیره:

                   ۱- تنها تیمهای تازه واردی که وسط لیگ اصلی اومدن توی پارس کاپ و ثبت نام کردن وارد این لیگ میشن. چرا؟ خب چون نمیشه لیگ جدید رو بهم بریزیم. این که دیگه سوال نداشت.

                   ۲- این لیگ تنها برای آشنایی کاربران عزیز و دلبند با بازی و محیطش برگزار میشه، تا وقتی که وارد لیگ اصلی میشن با محیط نا مانوس نباشن. پس در این لیگ نه اسپانسر پولی به کسی میده و نه پارس کاپ به قهرمان این لیگ جامی میده و نه حتی قهرمان شدن موجب برتری تیم قهرمان نسبت به بقیه تیمها توی لیگ اصلی میشه. مطلبی که گفتیم دلیل نمیشه که بگید پس بیخیال این لیگ میشیم تا لیگ اصلی شروع بشه. کلا هدف از تشکیل این لیگ آشنایی با بازی و نحوه عملکرد اونه. پس تلاش کنید اما نه دیگه اینکه خودتون رو به کشتن بدید!

                   ۳- هر زمان که لیگ اصلی تموم بشه و فصل جدید شروع بشه، لیگ تدارکاتی بسته میشه و همه تیمهایی که توی اون شرکت کردن پخش میشن توی لیگهای دسته ۱۰ و میرن برای رقابت اصلی.

                   ۴- این لیگ از تمام قوانین لیگ اصلی پیروی میکنه.